Regulamin

Obowiązuje od 01.06.2024 r.


1. Regulamin określa zasady świadczenia usług przez Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS Agnieszka Piskowska z siedzibą przy ul. Kowalskiego 3/104, 03-288 Warszawa, NIP: 5242149027, REGON: 362337242 i dostępny jest do wglądu w Centrum przy ul. Pogodna 19A, 05-091 Ząbki oraz na stronie internetowej: www.centrumneurokids.pl.

2. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS jest niepubliczną placówką, świadczącą odpłatne usługi dla dzieci i młodzieży w zakresie diagnoz, konsultacji i terapii neurologopedycznych, logopedycznych, pedagogicznych.

3. Uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS jest jednoznaczne z akceptacją wszystkich punktów niniejszego Regulaminu.

4. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00 oraz w soboty w godz. 9:00 – 14:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

5. Zajęcia prowadzone są zgodnie z aktualną ofertą dostępną w Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS oraz na stronie internetowej www.centrumneurokids.pl, z zastrzeżeniem możliwości zmiany oferty w zakresie świadczonych usług oraz cen za prowadzone zajęcia.

6. Zapisu na zajęcia dokonujemy telefonicznie lub SMS-em pod numerem 570 021 210 oraz e-mailem na adres neurokids@wp.pl.

7. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia na zajęcia ze względu na brak miejsc.

8. Diagnozy, konsultacje oraz zajęcia terapeutyczne przeprowadzane są na zlecenie rodzica bądź opiekuna.

9. Przed rozpoczęciem cyklicznych zajęć terapeutycznych przeprowadzana jest diagnoza dziecka.

10. Rodzic bądź opiekun zobowiązany jest do przekazania terapeucie informacji dotyczących stanu zdrowia dziecka oraz prowadzonych aktualnie terapii w innych ośrodkach.

11. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS prowadzi konsultacje, zajęcia diagnostyczne i terapeutyczne w formie stacjonarnej.

12. Zajęcia diagnostyczne, konsultacyjne i terapeutyczne stacjonarne trwają 60 minut, 45 minut lub 30 minut. Podczas zajęć terapeutycznych stacjonarnych praca z dzieckiem trwa 55 minut (dla zajęć 60 minutowych) lub 40 minut (dla zajęć 45 minutowych), lub 25 minut (dla zajęć 30 minutowych), a pozostałe 5 minut jest przeznaczone na rozmowę z rodzicem bądź opiekunem (informacja o przebiegu zajęć, postępach w terapii i przekazanie zaleceń do pracy w domu) oraz przygotowanie dziecka do wyjścia z gabinetu.

13. W czasie trwania zajęć stacjonarnych, obowiązuje całkowity i bezwzględny zakaz fotografowania, nagrywania lub utrwalania w jakiejkolwiek formie lub za pomocą jakichkolwiek urządzeń prowadzonych zajęć oraz biorących w niej udział terapeutów i dzieci. Zakaz dotyczy zarówno opcji nagrywania z poziomu platformy, przez którą jest prowadzona lekcja online, jak i za pomocą innych narzędzi.

14. Pomoce i materiały dydaktyczne wykorzystywane w trakcie zajęć objęte są prawami autorskimi majątkowymi i obowiązuje całkowity zakaz ich wydawania drukiem, powielania, rozpowszechnienia, wprowadzania do sieci komputerowej.

15. Rodzic/opiekun dziecka, który naruszył zakaz fotografowania, nagrywania, utrwalania zajęć stacjonarnych lub zakaz wydania drukiem, powielenia, rozpowszechnienia, wprowadzenia do sieci komputerowej pomocy i materiałów dydaktycznych zobowiązany jest do zaspokojenia na swój koszt wszelkich roszczeń osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

16. W trakcie terapii stacjonarnej dziecko pozostaje pod opieką terapeuty prowadzącego zajęcia, natomiast podczas oczekiwania na wejście do sali, przerw w zajęciach oraz po zakończeniu zajęć, odpowiedzialność za nie ponosi rodzic lub opiekun.

17. Rodzic bądź opiekun ma prawo być obecny w gabinecie podczas zajęć terapeutycznych. W celu lepszego skupienia uwagi dziecka na zadaniach, tylko jeden rodzic lub opiekun uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. Terapeuta ma prawo poprosić rodzica, opiekuna o opuszczenie sali, jeśli podnosi to efektywność terapii.

18. W zajęciach terapeutycznych nie powinny uczestniczyć przeziębione lub chore dzieci.

19. Rodzic bądź opiekun jest zobowiązany do przestrzegania zaleceń terapeuty oraz systematycznej pracy z dzieckiem w domu.

20. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS zastrzega sobie prawo do zakończenia współpracy w przypadku częstych nieobecności dziecka na zajęciach, gdyż w tych przypadkach nie może ponosić odpowiedzialności za skuteczność terapii.

21. Podmiot gospodarczy, który za realizowane usługi będzie chciał otrzymać fakturę, powinien poinformować o tym przed realizacją usługi lub dokonaniem przedpłaty.

Opłaty reguluje się:

a) dokonując przedpłaty:

przelewem BLIK na telefon nr: 570 021 210;

 przelewem zwykłym na odbiorcę: NEUROKIDS, nr rachunku (Bank Pekao S.A.): 81 1240 1082 1111 0011 3928 4327, w tytule wpisując: imię i nazwisko dziecka, nazwę usługi.

Przedpłata powinna wpłynąć na powyższe konto, najpóźniej jeden dzień przed ustalonym terminem zajęć.

b) każdorazowo przed zajęciami: gotówką lub kartą płatniczą.

22. Opinie, zaświadczenia, informacje o przebiegu terapii są odpłatne. Wystawiane są na zamówienie rodzica bądź opiekuna, co najmniej po 3 wizytach i nie później niż jeden miesiąc od zakończenia współpracy.

23. Faktury zbiorcze za wykonane usługi wystawiane są na życzenie rodzica bądź opiekuna do 15. dnia miesiąca, który następuje po miesiącu wykonania usług bądź otrzymania całości lub części zapłaty. Faktury przesyłamy w postaci elektronicznej (format PDF) na adres mailowy rodzica/opiekuna.

24. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS zobowiązuje się do przeprowadzenia zajęć zgodnie z ustalonym grafikiem. W przypadku choroby terapeuty, bądź innej losowej przyczyny uniemożliwiającej odbycie zajęć zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć. W przypadku wniesienia opłaty za zajęcia rodzicowi bądź opiekunowi przysługuje zwrot pieniędzy za niezrealizowane zajęcia lub przeniesienie opłaty na kolejne zajęcia.

25. W przypadku nieobecności terapeuty prowadzącego, zajęcia może poprowadzić w zastępstwie inny terapeuta.

26. Obowiązuje punktualne przychodzenie na zajęcia.

27. Spóźnienie dziecka na zajęcia nie powoduje ich przedłużenia ani obniżenia płatności za nie.

28. Rodzic bądź opiekun ma prawo odwołać zajęcia bezkosztowo, najpóźniej do godziny 18:00 w dniu poprzedzającym terapię.

29. Zajęcia odwołujemy wysyłając SMS pod numer telefonu 570 021 210 lub e-maila na adres neurokids@wp.pl.

30. W przypadku nie odwołania zajęć w terminie wskazanym w punkcie 29 Regulaminu zostają one uznane za wykonane, a ich koszt wynosi 50% ceny usługi.

31. Odwołanie zajęć w okresie dłuższym niż 3 tygodnie powoduje utratę dotychczasowego terminu terapii i tym samym nie gwarantujemy dalszej możliwości współpracy z Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS.

32. Podczas deszczowych i wilgotnych dni rodzic/opiekun proszony jest o zakładanie jednorazowych foliowych ochraniaczy na obuwie (znajdują się w poczekalni) oraz przynoszenie obuwia zmiennego dla dziecka.

33. Nieprzestrzeganie przez rodzica bądź opiekuna powyższych zasad, może być powodem wypowiedzenia świadczenia usług terapeutycznych,

34. Reklamacje związane z realizacją usług prosimy kierować pisemnie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres neurokids@wp.pl. Reklamacja powinna zawierać zwięzły opis sytuacji oraz prośby lub sugestie rodzica/opiekuna, a także jego dane. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS rozpatrzy reklamację niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty jej otrzymania. Odpowiedź na reklamację będzie wysyłana na adres mailowy rodzica/opiekuna,

35. Centrum Diagnozy i Terapii NEUROKIDS może dokonać aktualizacji postanowień Regulaminu, w przypadku konieczności wprowadzenia zmian wynikających ze zmiany przepisów prawa, umów z usługodawcami lub w celu ulepszenia jakości świadczonych usług. Poinformujemy o zmianach w Regulaminie poprzez umieszczenie informacji na witrynie internetowej znajdującej się pod adresem www.centrumneurokids.pl. Wszelkie zmiany Regulaminu stają się skuteczne w terminie 14 dni od ich opublikowania w sposób opisany w zdaniu poprzednim.