Metoda werbo-tonalna
Metoda werbo-tonalna to metoda, którą stosujemy u małych dzieci, zarówno zdrowych, jak i tych, u których zdiagnozowano lub diagnozuje się właśnie odstępstwa od normy, szczególnie wady słuchu.
Metoda werbo-tonalna to metoda, którą stosujemy u małych dzieci, zarówno zdrowych, jak i tych, u których zdiagnozowano lub diagnozuje się właśnie odstępstwa od normy, szczególnie wady słuchu.
Terapia neurologopedyczna stanowi kluczowy element wsparcia dla dzieci borykających się z zaburzeniami mowy i komunikacji. Jest to specjalistyczne podejście, które integruje wiedzę z zakresu neurologii i logopedii, mające na celu nie tylko pomoc w przezwyciężaniu konkretnych problemów językowych, ale również wspieranie ogólnego...
Logopeda to specjalista zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem różnego rodzaju zaburzeń mowy. Jego celem jest pomoc dzieciom mającym problemy z komunikowaniem się z rodzicami czy rówieśnikami. Dzięki prawidłowej diagnozie wad oraz rozpoznaniu ich przyczyny logopeda może opracować skuteczny program terapii i wdrożyć jego realizację.
Ręka to bardzo skomplikowana część ciała, oprócz zadań związanych z trzymaniem, podnoszeniem czy przesuwaniem, odpowiedzialna jest za pisanie i kontrolę grafomotoryczną, precyzyjne ruchy i małą motorykę oraz za skomplikowane mechanizmy czuciowe. Można powiedzieć, że to jej sprawność determinuje poziom funkcjonowania człowieka i jego samodzielność.
Aby nauka czytania przebiegała sprawnie, umysł dziecka musi być odpowiednio do tego przygotowany. Zapoznawanie się z literami, pierwszymi sylabami musi być poprzedzone odpowiednim treningiem umysłowym. Gimnastykę mózgu zapewniają rozmaite ćwiczenia ogólnorozwojowe.
Dziecko kończąc przedszkole powinno już być w pełni gotowe do podjęcia nauki szkolnej. Jego umiejętności poznawcze i emocjonalne zapewniają mu prawidłowe funkcjonowanie w nowej grupie rówieśniczej oraz dostosowywanie się do nowych reguł. Jeśli chcesz wiedzieć jakich umiejętności należy oczekiwać od 6-latka, zapraszam do lektury.
Piąty rok życia przynosi ugruntowanie nabytych wcześniej umiejętności. Dziecko doskonali sprawności, które pozwalają mu samodzielnie funkcjonować. Jest w stanie rozmawiać z rówieśnikami i dorosłymi, a także komunikować swoje emocje. Dziecko staje się gotowe do podjęcia nauki w szkole.
Czwarty rok życia stanowi zwykle dla dziecka przełomowy moment, bowiem jest to czas pójścia do przedszkola. Na początku czwartego roku życia w większości przypadków rozwój motoryczny, emocjonalny, poznawczy i społeczny pozwala dziecku odnaleźć się w grupie rówieśniczej. Nasze pociechy potrafią już komunikować się z otoczeniem i mają podstawowe...
Od 24 do 36 miesiąca życia maluch nabywa coraz więcej umiejętności. Potrafi już sprawnie chodzić i mówić, więc jest to czas na doskonalenie tych umiejętności. Jak wygląda rozwój 3 latka we wszystkich sferach?
Zmiany, jakie zachodzą w drugim roku życia dziecka nie są tak nagłe i skokowe jak te, które obserwujemy w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy. Dochodzi do dalszego rozwoju mowy, lokomocji i umiejętności społecznych. Poniżej opisana zostanie dokładna charakterystyka poszczególnych umiejętności w zależności od sfery rozwoju.